25 فوتی طی 24 ساعت در فارس| 8 آبان ماه

براساس گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا در استان فارس همچنان بالا و در افزایش بوده و در طی شبانه روز گذشته 25 هم استانی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایران ریپورتس، مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام آمار مربوط به کروناویروس، از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به ۳۶۰ هزار و ۸۹۴ مورد از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس خبر داد.

دکتر «سید روح الله حسینی» بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۸۴ هزار و ۸۳ مورد برشمرد و اضافه کرد: از این تعداد تاکنون ۷۲ هزار و ۴۱۲ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او در ادامه با اشاره به بستری هزار و ۳۰۶ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۲۵ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، بیان کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان این بیماری در استان فارس به هزار و ۳۶۸ نفر از ابتدای شیوع ویروس کرونا رسیده است.

دکتر حسینی، با بیان اینکه کاهش خطرات موج جدید کرونا در استان مستلزم رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران است، از تمام مردم استان خواست که از حضور در میهمانی و تجمعات پرهیز کرده و نسبت به سلامت خود و دیگران دقت نظر ویژه داشته باشند.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود