25 درصد از جمعیت سالمندان استان فارس تحت حمایت کمیته امداد هستند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت: در حال حاضر 133 هزار و 174 سالمند، تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که 25 درصد جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهند.

به گزارش ایران ریپورتس، محمد بدری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس با بیان اینکه خدمت رسانی به سالمندان تحت حمایت یکی از اولویت های این نهاد است؛ گفت: در حال حاضر 133 هزار و 174 سالمند، تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که 25 درصد جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهند.
بدری افزود: سالمندان تحت حمایت عمدتا در مناطق محروم ساکن هستند که این افراد علاوه بر مشکلات سالمندی، با مشکلاتی همچون مسایل درمانی و بهداشتی و عدم دسترسی به منابع و امکانات مواجه هستند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت: خدمات عمرانی، بهداشتی، معیشتی و ارائه تسهیلات کارگشایی و کارانگیزی از جمله خدماتی است که به سالمندان تحت حمایت ارائه می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 133 هزار و 174 نفر از سالمندان استان فارس تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: از این تعداد 79 هزار و 412 نفر روستایی و عشایر بوده و مابقی در شهرها ساکن هستند. همچنین از تعداد کل سالمندان روستایی و عشایر، 49 هزار و 571 نفر را زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر تشکیل می دهند.
انتهای پیام

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود