چنگال بی رحم کرونا بر گلوی ۴۵ هم استانی دیگر

استان فارس با سپری کردن روز تلخ دیگری در دوران کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته سوگوار ۴۵ هم استانی دیگر شد.

به گزارش ایران ریپورتس ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون درمان دانشگاه با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان، از جان باختن ۴۵ هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون خبر داد و ضمن آرزوی غفران الهی برای آنان، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا امروز، دوم آذر، دو هزار و ۱۹۵ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.

دکتر «علی اکبری» با اشاره به انجام ۴۶۵ هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون در استان، مجموع بیماران شناسایی شده در این بازه زمانی را ۱۳۴هزار و ۸۳۱ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه طی روز گذشته تاکنون ۴۴۸ بیمار در بیمارستان های استان پذیرش شده اند، ادامه داد: این در حالی است که در همین بازه زمانی، تنها ۲۵۸ بیمار از بیمارستان ها ترخیص شده اند و این آمار حاکی از بالا بودن حجم مراجعه به بیمارستان هاست.

دکتر اکبری آمار بیماران مثبت قطعی و یا مشکوک علامت دار که در بیمارستان های استان بستری هستند را دو هزار و ۳۵۴ بیمار اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۷۸ بیمار در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر اکبری در ادامه گزارش امروز خود از افزایش آمار بهبودیافتگان کرونا در فارس به ۱۱۴ هزار و ۴۵۱ نفر، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و ابراز امیدواری کرد تمامی مبتلایان به زودی سلامتی خود را بازیابند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان گزارش امروز خود با اشاره به محدودیت های اعمال شده در استان از روز گذشته تاکنون، از عموم مردم خواست تا نسبت به رعایت اصول بهداشتی در این ایام دقت نظر ویژه داشته و با پایبندی به این محدودیت ها، جان خود و عزیزانشان را در برابر کرونا محفوظ نگاه دارند.

او پرهیز از دورهمی های خانوادگی در دوران تعطیلی مشاغل و افزایش زمان فراغت افراد را مورد تاکید قرار داد و مهم ترین راه حل پایان این روزهای سخت را همکاری عمومی در این زمینه برشمرد.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود