چند درصد مردم توصیه می کنند که رئیسی کاندیدا ریاست جمهوری شود؟/ اکران فیلم‌های مسئله‌دار در جشنواره فجر؟!/ راهبردهای ۷ گانه اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات

هرشب در این بخش به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهیم پرداخت.

* اکران فیلم‌های مسئله‌دار در جشنواره فجر؟!

با توجه به شرایط کرونایی امسال فیلم‌های که سال گذشته موفق به اکران نشده و مجوز نگرفته بودند امسال از فضای کرونا استفاده کرده و فرم جشنواره پر کرده اند. برخی از فعالین فرهنگی ابراز نگرانی می کنند که با توجه نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و ماه‌های پایانی دولت تدبیر و امید برخی از سیاسیون تلاش کنند تا این فیلم‌های  مسئله‌دار در جشنواره فجر  اکران شود.

* چند درصد مردم توصیه می کنند که رئیسی کاندیدا ریاست جمهوری شود؟
عمده نظرسنجی ها صورت گرفته درباره انتخابات ریاست جمهوری تمرکز ویژه ای بر میزان محبوبیت و آرای منفی کاندیداها دارد. عموما از مردم پرسیده می شود که به کدامیک از کاندیدهاهای احتمالی رای می دهند و یا رای نمی خواهند بدهند. اما یک نظرسنجی متفاوت اخیرا صورت گرفته که یکی از سوالات اساسی آن این بوده که خود مردم چه فرد و شخصیتی را توصیه می کنند که کاندیدا انتخابات ریاست جمهوری شود. افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی متفاوت در پاسخ به این که توصیه می‌کنید کدام شخصیت کاندیدای ریاست جمهوری شود ۴۶ درصد آیت الله رئیسی را نام برده اند که بالاترین میزان در میان کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری بوده است. ابراهیم رئیسی در نظرسنجی‌های اخیر نیز همواره در صدر چهره های محبوب مردم قرار گرفته و میزان محبوبیت وی تا 70 درصد نیز ذکر شده است.

* راهبردهای 7 گانه اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات
با بررسی روندهای رسانه‌ای و تبلیغاتی؛ عمده راهبردهای جریان اصلاحات در آستانه ورود به انتخابات به قرار ذیل است:

یک: اولین راهبرد تمرکز بر روی طبقات متوسط جامعه ، زنان و اهل سنت است.

 دو: حمله به قالیباف و مجلس یازدهم، دومین راهبرد اصلاح‌طلبان را تشکیل می‌دهد.

سه: موج سواری و حاشیه سازی در برخی پروندهای قضایی راهبرد سوم اصلاح طلبان است.

چهار: راهبرد چهارم جریان اصلاحات، متکثر نشان دادن جبهه نیروهای انقلاب و برجسته سازی شکاف بین نیروهای انقلاب است.

پنجم: حمله به شورای نگهبان و تحت فشار قرار دادن این نهاد مهم انتخاباتی، راهبرد پنجم اصلاح‌طلبان است.

شش: راهبرد ششم اصلاح طلبان شبهه افکنی درباره ورود نظامیان به انتخابات و شبهه‌پردازی درباره نظامی‌گری در سیاست خواهد بود.

هفت: راهبرد هفتم اصلاح طلبان نیز تلاش برای غیریت سازی و دور نشان دادن خود از کارنامه حسن روحانی و مقصر نشان دادن دیگر نهادها به عنوان عامل شرایط فعلی اقتصادی و معیشتی مردم است.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود