موتور محرکه اقتصاد کشور بخش صنعت و معدن است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فراشبند اظهار کرد: مهمترین موتور محرکه اقتصاد کشور بخش صنعت و معدن است و این .بخش مهمترین عامل ایجاد اشتغال پایدار در کشور است و تاثیر چشمگیری در افزایش تولید ناخالص داخلی دارد.

به گزارش ایران ریپورتس، فخرالدین میرزانیا رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان فراشبند گفت: مهمترین موتور محرکه اقتصاد کشور بخش صنعت و معدن است که بایستی به آن نگاه اندیشمندانه داشت .

وی ادامه داد: خط مقدم صنعت و معدن مدیران واحدهای تولیدی هستند که با ایستادگی و مقاومت خود در برابر تحریم های ظالمانه و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تکیه به توان نخبگان ایرانی در تولیدات داخلی ایران اسلامی را سرپا نگه داشته اند.

به گفته میرزانیا، حمایت از تولید ملی ، عزم راسخ در حل مسایل و مشکلات اقتصادی کشور را می طلبد که در قالب جهاد اقتصادی قابل انجام است .

این مقام مسئول تأکید کرد : اگر حمایت از تولید ملی به صورت مناسبی صورت پذیرد شاهد سهم بیشتر کالاهای داخلی در سبد مصرفی خانوار خواهیم بود .

وی تصریح کرد : حمایت از تولیدات داخلی بایستی با اجرای مجموعه ای هماهنگ از سیاست ها باشد تا منجر به بهبود فضای کسب و کار ، افزایش شاخص های اعتماد در بازار و کاهش ریسک سرمایه گذاری گردد .

رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان فراشبند خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود منابع عظیم صنعتی و معدنی توانسته است در بسیاری از تولیدات، در “رده های برتر جهانی” قرار گیرد و با “اتکاء به دانش و فن آوری داخلی و ملی” با تحریم های ظالمانه برخی از کشورها بطور قاطع برخورد کند و کارنامه خوبی در زمینه “تولیدات صنعتی و معدنی” از خود به نمایش بگذارد .

میرزانیا در ادامه یادآور شد : با فراهم کردن شرایط مطلوب برای تولیدکنندگان و تشویق سرمایه گذاران می توان شاهد پیشرفت روزافزون بخش های تولیدی و صنعتی شهرستان باشیم .

وی، شهرستان فراشبند واستان فارس را دارای قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها، توانمندی‌ ها و پتانسیل های بالقوه ای در توسعه فعالیت‌های اقتصادی دانست و افزود: در حوزه صنعت و معدن طرح‌های صنعتی متعددی در حال انجام هستند. وضعیت پروانه‌ های بهره‌برداری نیز به دلیل توجه دولت به بخش تولید، وضعیت مناسب‌تری را نسبت به قبل دنبال می‌نمایند و صدور پروانه‌ های بهره‌برداری نیز روند افزایشی را در پی داشته است.

رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان فراشبند با تأکید بر فرآوری محصولات با بهره‌گیری از تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا در امر تولیدات با کیفیت و در راستای ارزش افزوده بالا، تصریح نمود: حرکت از خام فروشی به سمت تولید محصولات تبدیلی، تکمیلی و بسته‌بندی مکانیزه جهت تصرف بازار های جهانی، مهم‌ترین رسالت بخش صنعت و معدن کشور محسوب می‌شود.

خبرنگار: فاطمه شعبانی

Leave a Reply

Your email address will not be published.