مرگ ۶۶۲ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به کروناویروس/ ۲۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۶۶۲ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایران ریپورتس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: متاسفانه هفده نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون آمار جانباختگان کووید ۱۹ در فارس به هزار و ۳۴۳ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه با تفکیک آمار جانباختگان استان توضیح داد: از مجموع هزار و ۳۴۳ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدای شیوع در استان، تاکنون ۶۶۲ مورد مربوط به شیراز؛ ۹۷ مورد مرودشت؛ ۵۶ مورد کازرون؛۳۲ مورد آباده؛ ۲۸ مورد لامرد؛۲۶ مورد داراب؛ ۱۹ مورد کوار؛ ۱۸ مورد قیروکارزین؛ ۱۶ مورد اقلید؛ ۱۵ مورد خرم بید؛ ۱۳ مورد زرقان؛ ۱۲ مورد زرین دشت؛ ممسنی، استهبان و پاسارگاد هر کدام ۱۱ مورد؛ ۹ مورد سپیدان؛ ارسنجان و سروستان هر کدام هشت مورد؛ فیروزآباد، مهر، نی ریز و خرامه هر کدام ۶ مورد؛ بیضا ۵ مورد؛ رستم ۴ مورد؛ کوه چنار ۳ مورد؛ فراشبند و بوانات هر کدام ۲ مورد و سرچهان یک مورد را به خود عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۳۵۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که با بررسی این نمونه ها، ۸۲ هزار و ۱۴۸ مورد مثبت تا امروز، هفتم آبان شناسایی شده است.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۶۹ هزار و ۳۵۲ نفر اعلام کرد که ۸۴درصد کل مبتلایان را در بردارد.

این مقام مسوول در دانشگاه ادامه داد: هم اکنون هزار و ۳۳۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۱۸۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت هشدار به سر می برد، یادآور شد: ۲۱ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان نارنجی و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به سر می برند.

او با بیان اینکه ابتلا و بستری در استان روند افزایشی پیدا کرده است و ظرفیت بیمارستان های استان تکمیل شده است و بیماران در صف انتظار قرار دارند، به شهروندان توصیه کرد در قبال رعایت دستورات بهداشتی احساس مسوولیت داشته باشند تا از این بحران خارج شویم.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود