مدرسه قرآن و عترت زندان مرکزی شیراز  در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام

مدرسه قرآن و عترت زندان مرکزی شیراز  در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام ، به عنوان اولین مدرسه قرآنی در بین زندان های سراسر کشور، فعالیت خود را از سال 1389 به طور رسمی آغاز کرده است.

به گزارش ایران ریپورتس ، در این مدرسه تخصصی ضمن آموزش علوم قرآنی در رشته های مختلف، امکانات آموزشی مناسب همچون؛ کتابخانه تخصصی قران کریم با بیش از 2هزارجلد انواع کتاب علوم قرآنی، مشتمل بر 3 دوره کتب تفسیر المیزان، تفسیر نمونه، تفسیر برهان و انواع کتب مذهبی و معارف اسلامی در کنار کلاس های آموزشی پیشرفته و مجهز به امکانات سمعی و بصری، فضای بسیار مناسبی در زمینه آموزش مددجویان فراهم شده است.
علاوه بر استفاده مددجویان از این فضای معنوی و فعالیت های فرهنگی و تربیتی، با راه اندازی کارگاه اشتغال در اندرزگاه و آشنایی آنان با مهارت صنایع دستی، این افراد پس از رهایی از بند، به عنوان فردی فعال و مفید به جامعه بازگشت داده می شوند و رسالت سازمان زندان ها که همان اصلاح و تربیت، کاهش آسیب های اجتماعی و رفتارهای پر خطر و کاهش نرخ بازگشت به زندان است محقق می شود.
شایان ذکر است در حال حاضر تعداد 100 نفر از مددجویان به صورت تخصصی در مدرسه قرآن و عترت زندان مرکزی به فعالیت های قرآنی مشغول می باشند.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود