قرآن بهترین وسیله ی هدایت بشر است

دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: قرآن بهترین وسیله هدایت بشر است و کسی که در محضر قرآن باشد، باید تمام امور زندگی خود را بر اساس آن تنظیم کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحی‌الدین طاهری در دیدار با جمعی از حافظان قرآن و فرزندان شهدای مقاومت لبنان و سوریه با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: قرآن بهترین وسیله هدایت بشر است و کسی که در محضر قرآن باشد، باید تمام امور زندگی خود را بر اساس آن تنظیم کند.

او با یادآوری اینکه در قرآن بیش از ۹۰ بار از منادای «یا ای‌ها الذین آمنوا» استفاده شده است که خطاب مستقیم به مومنین برای توجه به توصیه‌های الهی است، افزود: بحث خیلی مهم در میان توصیه‌های قرآنی موضوع شناخت دوست از دشمن و نوع رفتار با آن‌ها است. در سوره آل‌عمران تاکید شده «لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِنْ دُونِکُمْ لَا یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ» یعنی اینکه باید مراقب کسانی که لباس دوستی به تن می‌کنند، اما در حقیقت دشمن شما و مسلمانان هستند باشید.

رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع) شیراز بیان کرد: پروردگار عالم که آفریدگار همه مخلوقات است و به مکنونات باطنی آن‌ها آگهی دارد، توصیه به مراقبت در برابر این گروه می‌کند که تنها به این دلیل ظاهر دوستانه به خود می‌گیرند تا با نزدیک شدن به مسلمانان بتوانند به اسرار آن‌ها پی برده و در فرصت مناسب ضربه نابودکننده‌ای را به مسلمین وارد سازند.

طاهری با اشاره به حضور طولانی مدت آمریکا، فرانسه و انگلیس در سرزمین‌های لبنان، سوریه و فلسطین در لباس دوستی و به بهانه کمک‌رسانی بیان کرد: همه در نهایت دیدند که این کشور‌ها بنای دوستی نداشتند و چه جنایت‌ها و خونریزی‌هایی در حق مسلمانان روا داشتند و ما امروز شاهد هستیم که چطور از یک گروه وحشی اشغالگر با تمام قوا حمایت می‌کنند و مرگ هزاران کودک و زن و انسان بی‌گناه مسلمان برای آن‌ها ذره‌ای ارزش ندارد و حتی با وقاحت ارتکاب این جنایت‌ها را حق رژیم صهیونسیتی می‌دانند.

دبیر جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه آبروی این کشور‌ها نزد همه جهانیان رفته است و دیگر هیچکس دروغ‌های آنان را باور ندارد، گفت: اگر ما از قرآن و اهل بیت (ع) جدا نشویم و مسیر انقلاب، حضرت امام (ره) و، ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را دنبال کنیم، هرگز در دام دوستی‌های فریبکارانه این جنایتگران بشری نمی‌افتیم.

او بیان کرد: امروز شاهد هستیم که حتی در خود کشور‌های حامی اسرائیل مثل انگلیس، فرانسه و آمریکا تظاهرات و اعتراضات شدید نسبت به جنایات دولت‌هایشان و اسرائیل انجام می‌شود که این یعنی جهان متوجه شده که جمهوری اسلامی ایران در تمام این دهه‌ها حقیقت صهیونیست‌ها و دولت‌هایشان را به درستی نشان داده است.

طاهری تعلل و زبونی سردمداران بعضی دولت‌های عربی را از جمله دلایل جسور شدن سگ هار صهیونیستی دانست و افزود: با اینکه قرآن وضعیت و تکلیف را در چنین مواردی مشخص کرده و به صراحت خواهان صبر، مقاومت، ایستادگی و همبستگی مسلمانان در برابر دشمنان است، اما به دلیل دورافتادگی بعضی رهبران عربی از اسلام واقعی و قرآن، امروز می‌بینیم که ارتش بزدل صهیونیستی بدون اینکه جرأت حمله زمینی به مقاومت را داشته باشد، تنها با پنهان شدن پشت بمب‌های آمریکایی مردم غزه را بمباران می‌کند، چرا که از بابت ناکارآمدی بعضی از دولتمردان کشور‌های عربی آسوده خاطر است، اما قرآن به صراحت می‌گوید اگر در برابر دشمن صبر داشته باشیم، دست در دست هم دهیم، بصیرت به خرج دهیم و عزت مسلمین و تقوا برایمان اولویت داشته باشد قطعا شاهد اقتدار و رفعت اسلام، فلسطین و مقاومت خواهیم بود.

تولیت حرم مطهر سیدعلاءالدین حسین (ع) در پایان ضمن ابراز سپاس فراوان نسبت به فرزندان شهدای مقاومت که در جوانی به دنبال حفظ قرآن هستند درخواست داشت تا علاوه بر شهر و دیار خود به عنوان سفیر اسلام راستین در سرتاسر کشور‌های عربی به ایفای نقش بپرادزند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.