علت طمع شیخ تندرو اصلاحات به ظریف برای انتخابات ۱۴۰۰ / نتایج جالب یک نظرسنجی درباره تاثیر پیروزی بایدن در وضعیت ایران/ خوانندگی خوانندگان خارج نشین در جزیره کیش!؟

هرشب در این بخش به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهیم پرداخت.

* علت طمع شیخ تندرو اصلاحات به ظریف برای انتخابات 1400
یکی از شیوخ تندرو اصلاحات که فعالیت های به ظاهر علمی را نیز چند سالی است که در قم آغاز کرده؛ در دیدار و گفت‌وگو با نماینده یکی از مراجع بزرگ تقلید در پاسخ به سئوال وی درباره نامزد احتمالی در انتخابات 1400 گفته است: «فعلا نامزد ما ظریف است و علت انتخاب ظریف نیز به خاطر این است که شانس پیروزی بیشتری نسبت به دیگر گزینه‌های اصلاح طلب دارد.» طمع اصلاح طلبان برای استفاده تبلیغاتی از ظریف در انتخابات 1400 در حالیست که وی بارها از عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری سخن گفته است.

* خوانندگی خوانندگان خارج نشین در جزیره کیش!؟
متولیان وزارت ارشاد در صددند جشنواره موسیقی فجر را در کیش برگزار شود. در این میان برخی از فعالین فرهنگی نیز معتقدند از آنجا که فضا برای فعالیت های فرهنگی در این جزیره باز است امکان ایجاد یک منطقه آزاد فرهنگی در کیش فرآهم شده است. این فعالین مطلع فرهنگی هشدار داده اند که در صورت سهل انگاری مسئولین، برخی از جریانات ضدفرهنگی به دنبال این هستند که خواننده هایی که از خارج می‌آیند و امکان خوانندگی در داخل ندارند را به کیش برده و آنجا برنامه اجرا کنند.

* نتایج یک نظرسنجی پس از پیروزی بایدن
یک نظرسنجی که در آذرماه امسال با محوریت تأثیر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام گرفته، حاوی نتایج زیر است:

۷۳ درصد افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی دولت را در مشکلات اقتصاد مقصر می‌دانند.

درباره تأثیر بایدن بر وضعیت کشورمان هم ۵۶ درصد گفته‌اند تفاوتی ندارد.

۲۴ درصد گفته‌اند با آمدن بایدن وضعیت بهتر می‌شود و ۱۰ درصد هم معتقدند وضع با بایدن بدتر خواهد شد.

درباره احتمال بازگشت آمریکا به برجام هم ۶۴ درصد افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی عنوان کرده‌اند مشکلات کشور با بازگشت آمریکا به برجام حل نمی‌شود.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود