ضرورت افزایش نظارت سازمان های مرتبط بر اجرای دقیق محدودیت های کرونایی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس بر ضرورت افزایش نظارت سازمان های مرتبط بر اجرای دقیق محدودیت های کرونایی تاکید کرد.

به گزارش ایران ریپورتس ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در کشور و استان و اعمال محدودیت های کرونایی، بر ضرورت افزایش بازدید ها و نظارت های دستگاه ها و سازمان های مرتبط بر اجرای دقیق محدودیت های کرونایی در استان تاکید کرد.

او هدف از اعمال محدودیت های کرونایی را کاهش موارد ابتلا به کووید۱۹ و مرگ ناشی از آن، کنترل این بیماری و کاهش شدت سرایت این ویروس منحوس عنوان کرد و گفت: لازم است مردم در رعایت اجرای قوانین موجود برای مهار بیماری کووید۱۹ مشارکت موثری داشته باشند تا بتوان با همکاری و همدلی یکدیگر، روزهای بهتری را برای استان رقم زد.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به افزایش شدت انتقال بیماری در بین مردم جامعه تاکید کرد: کوچکترین بی توجهی و سهل انگاری در برابر کروناویروس از سوی تمام گروه های سنی و قشر های مختلف جامعه، موارد ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد، به طوری که با بررسی های انجام شده، در تمام گروه های سنی اعم از کودکان تا میانسالان و ورزشکاران و افراد بدون بیماری زمینه ای نیز موارد ابتلا و فوت ناشی از کووید۱۹ اتفاق افتاده است.

دکتر همتی در این نشست آمار ابتلا به کووید۱۹ و فوت ناشی از آن، وضعیت نتایج آزمایشات و فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان را بررسی کرد.

در این نشست از سوی معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در خصوص فرآیند تحویل اجساد به شهرستان ها و انجام تغسیل در شهرستان های مربوطه، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه بیمارستان های درگیر کروناویروس، تجهیزات و ملزومات پزشکی، مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته، وضعیت اجرای محدودیت های کرونایی، آموزش و اطلاع رسانی، نقاهتگاه کارکنان مبتلا به کروناویروس دانشگاه، توضیحاتی ارایه شد.

دویست و دهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز صبح امروز، سوم آذر، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسوولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود