سطح زیر کشت آویشن در مرودشت به هشت هکتار رسید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: با کاشت ۱.۵ هکتار آویشن در سال زراعی جاری، سطح زیر کشت این‌ گیاه دارویی به هشت هکتار افزایش یافت.

به گزارش ایران ریپورتس، منصور امیریان بیان کرد: در راستای عملیاتی کردن طرح الگوی کشت و کاشت گیاهان کم آب بر، کاشت آویشن در شهرستان مرودشت در دستور کار قرار گرفت.

این مقام مسئول توضیح داد: میزان عملکرد گیاه دارویی آویشن به طور متوسط، دو تن در هکتار است و پیش‌بینی می‌شود 16 تن محصول از مزارع این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: کاشت گیاه آویشن با توجه به کاهش هزینه‌های تولید از قبیل ماشین‌آلات، کود و سموم شیمیایی، از لحاظ اقتصادی نیز کمک شایانی به بهره‌برداران خواهد کرد.

امیریان خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز آبی کم گیاه آویشن نسبت به سایر محصولات کشت شده در شهرستان و چند ساله بودن محصول پیش‌بینی می‌شود با فعالیت‌های ترویجی انجام شده در این راستا، کشت این محصول مورد استقبال کشاورزان قرار گیرد.

به گفته وی؛ در صورت احداث صنایع تبدیلی و فرآوری گیاهان دارویی می‌توان گام مؤثری در جهت اصلاح الگوی کشت به سمت کشت گیاهان کم آب بر، برداشت و به معیشت اقتصادی بهره‌برداران، کمک کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.