دستگيري کلاهبردار میلیاردي به شیوه فالگیری و رمالی در شيراز

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فالگیر و رمال فضای مجازی در شيراز خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده از احساسات شاکی، مبلغ یک میلیارد ریال از طعمه خود کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش ایران ریپورتس98، سرهنگ “حشمت سلیمانی” در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری یک رمال و فالگیر از وی در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي، پیگیری پرونده در دستور کار كارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: شاکی در بازجويي اوليه عنوان داشت در زندگی شخصی‌ام دچار مشکل و ناراحتی زیادی بودم و به همین خاطر دنبال راهی برای از بین بردن اتفاقات شوم زندگی‌ام شدم تا اینکه در يكي از شبکه‌هاي اجتماعی به یک صفحه دعانویسی و فالگیری برخورد کردم.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهاراتش اذعان داشت در این خصوص ارتباط من با مدیر صفحه فالگیری آغاز و در محیط گفتگو (Direct)، مشکلات عدیده زندگی شخصی خود را  برای وی بازگو كردم که در طول 2 ماه و طی چند مرحله اقدام به واریز مبلغ یک میلیارد ریال به حساب آن كردم و بعد از گذشت چند وقت دیگر جواب پیام هایم را  نمی‌داد و به مرور زمان متوجه شدم که وي  با این ترفند از من کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ “سلیمانی” بیان داشت: موضوع در رصد کاراگاهان پلیس قرار گرفت و ماموران در تحقیقات و تجسس های خود توانستند متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی، آن را در يك عمليات غافلگيرانه دستگير كنند.

سرهنگ “سليماني” عنوان داشت: متهم در بازجويي اوليه ضمن اقرار به كلاهبرداري يك ميليارد ريالي از شاكي، انگیزه خود را کسب درآمد از افراد دارای مشکل خانوادگی اعلام کرد.

اين مقام انتظامي با بيان اينكه رمالی، دعانویسی و فالگیری یک نوع اقدام متقلبانه برای تحصیل مال است، گفت: بی‌گمان برخی از مردم برای رفع مشکلات خود به جای مراجعه به متخصصان، به رمال‌ها رجوع مي‌كنند که این امر پیامد‌های ناگواری را به دنبال دارد و افراد کلاهبردار در فضای مجازی با متوسل شدن به ابزارهای خرافی و سوء استفاده از اعتقادات شهروندان، به دنبال اخاذی و کسب منافع مالی هستند كه مي‌طلبد شهروندان هیچگاه براي رفع مشکلات خود نباید به اینگونه موارد در فضای مجازی اعتماد کنند.

این مقام مسئول به همشهریان توصیه کرد: در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره تلفن 07121827805 اعلام کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *