در پی اتفاقات غزه؛ خطیب جمعه علامرودشت: اتحاد کشورهای مسلمان و غیرمسلمان همچنان ادامه دارد

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه موقت علامرودشت گفت:
پیامدهای پیروزی فلسطین باعث اتحاد مسلمانان و غیر مسلمانان در سراسر جهان شده است.

به گزارش ایران ریپورتس، حجت‌الاسلام سید عباس هاشمی امام جمعه موقت شهر علامرودشت لامرد اظهار کرد: تقوا منشاء یک سری برکات است، نیت ها را از شرک و کفر پاک می کند و نفس انسان سلیم می کند و نیت را پاک و صالح می نماید.

وی افزود: اگر در نماز جماعتی ۳ نفر امام باشند هر رکعتش، ثواب ۶۰۰ رکعت دارد و اگر همین جمعیت به ۱۰ نفر رسید اگر همه جن و انس نویسنده، همه دریاها مرکب و همه درختان قلم شوند نمی توانند ثواب یک رکعت آن را بنویسند.

هاشمی گفت: اگر کسی در قرائت نماز اشکال داشته باشد به جماعت نماز بخواند مشکل نمازش حل می شود و در احکام شرعی ما اگر یک کوزه آب به نجاست متصل شد نجس می شود ولی اگر همین آب قلیل به آب کر وصل شود طاهر است.

وی ادامه داد؛ چرا به امام زمان می گوییم ابا صالح؟ ابا صالح یعنی پدر همه خوبی ها، نیکی ها و پاکی ها. ما با عمل صالح به بزرگان و معصومین علیهم السلام وصل می شویم همانند آب قلیل که به آب کر وصل می شود.

حجت‌الاسلام هاشمی یوم الله ۱۳ آبانماه سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تبعید حضرت امام ره و روز دانش آموز را گرامی داشت و گفت: تحولات انقلاب اسلامی ایران از یوم الله ۱۳ آبان ماه آغاز شد.

امام جمعه موقت علامرودشت بیان کرد: در اغتشاشات و وحشیگری های سال ۱۴۰۱ پلیس غیر مسلح را به شهادت رساندند، اما رژیم پهلوی دانش آموز بیگناه را در ۱۳ آبانماه ۵۸ به شهادت رساندند که حضرت امام (ره) یوم الله ۱۳ آبان ماه را انقلاب دوم نام نهادند.

وی، به بیانات مقام معظم رهبری که به مناسبت یوم الله ۱۳ آبانماه گروهی از دانش آموزان و دانشجویان نزد ایشان مشرف شده بودند اشاره کرد وگفت: مسئله فلسطین و اسراییل مسئله ظالم و مظلوم است، مسئله فلسطین صبر مردم فلسطین است که باعث شده وجدان همه عالم را بیدار کند.

هاشمی با بیان این مطلب که پیامدهای پیروزی فلسطین باعث اتحاد مسلمان و غیر مسلمان در جهان شده است خاطرنشان کرد: در این ایام بین شیعه و سنی نیز الفت خوبی ایجاد شده که عقب گرد رابطه دنیا با اسرائیل و قطع ارتباط سفرای دنیا با اسرائیل کودکش شده است.

وی ادامه داد: ایجاد زمینه تشکیل ارتش کشورهای اسلامی، صفر شدن وجهه اخلاق سیاسی آمریکا و اسرائیل، صف بندی ظالم و مظلوم در عالم نیز به واسطه این طوفان الاقسی بوجود آمده است.

هاشمی گفت: اگر این حادثه در یک کشور شیعه اتفاق افتاده بود چندان برد مفیدی در بیداری وجدان دنیا وجود نداشت اما چون در اراضی مقدسه بیت المقدس اتفاق افتاده که مورد توجه کل جهان قرار گرفته است و همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند قطعا فلسطین پیروز خواهد شد. خبرنگار/محمودصابری زاده

Leave a Reply

Your email address will not be published.