جمع آوری اطلاعات اقتصادی ایران توسط یک سفیر اروپایی/ میزان آرای منفی علی لاریجانی، ظریف و حسن خمینی برای انتخابات ۱۴۰۰/ دلیل نامه احمدی نژاد به روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا

هرشب در این بخش به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهیم پرداخت.

* میزان آرای منفی علی لاریجانی، ظریف و حسن خمینی برای انتخابات 1400
بر اساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته شده، سه تن از کاندیدای اصلی جبهه اصلاحات و اعتدال برای انتخابات ریاست جمهوری، بالاترین آرای منفی را در میان تمامی کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری 1400 را دارند. بر اساس این نظرسنجی به ترتیب علی لاریجانی 68 درصد آرای منفی، محمد جواد ظریف 43 درصد و حسن خمینی 39 درصد آرای منفی دارند.

* دلیل نامه احمدی نژاد به روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا
در حالیکه طی روزهای اخیر ایران به اتکای رزمایش های کم سابقه و گسترده سپاه و ارتش توانستند سایه جنگ علیه ایران دور کنند، نامه اخیر محمود احمدی نژاد به حسن روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا بسیار قابل توجه است. برخی از کارشناسان درباره این اقدام قابل تامل محمود احمدی‌نژاد، معتقدند وی نسبت به احتمال پایین  اقدام نظامی علیه ایران مطلع بوده و تقلا کرده با ارسال و انتشار این نامه، خود را دوباره مطرح کند. به اعتقاد این کارشناسان اصرار به دیده شدن، سبب شده که محمود احمدی نژاد به بسیاری اقدامات شاذ رسانه های از گفتگو با رسانه های ضدانقلاب تا پیام تبریک برای خوانندگان رپ آمریکایی و توییت برای آنجیلنا جولی برسد. برخی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند نامه اخیر احمدی نژاد نشانه‌ای هم بر محاسبات غلط وی در حوزه اداره کشور و عدم درک این مطلب واضح است که در شرایط کنونی قدرت نظامی است که کشور را از گردنه تحرکات احمقانه دولت ترامپ عبور داده و  اقدامات شبه سیاسی و دیپلماتیک مدنظر برخی از سیاسیون کشور در این ماجرا چندان اقدامی قابل توجه و موثر نبوده است.

* جمع آوری اطلاعات اقتصادی ایران توسط یک سفیر اروپایی
رصد سفرهای آشکار سفیر یکی از کشورهای اروپایی در تهران، نشان می دهد که وی به بسیاری از استان های کشور سفر و با فعالین اقتصادی محلی دیدار و از این طریق اخبار اقتصادی این استان ها را جمع آوری کرده است. این سفیر اروپایی در جلسات خود بیشترین تمرکز را برای  بدست آوردن اخبار میدانی اقتصادی در نقاط مختلف کشور گذاشته است.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود