جان باختن ۹۲۱ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس/ بیاییم مراقب سالمندان خود باشیم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۹۲۱ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایران ریپورتس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: متاسفانه سه نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به ۹۲۱ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون،  ۲۷۴ هزار و ۵۳۵ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۴۸ هزار و ۹۷۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۴۵ هزار و ۵۵۹ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی با اشاره به بستری ۶۶۵ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۷۰ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: بیاییم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، مراقب کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای باشیم.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود