ترور دانشمند هسته ای شهید “دکتر محسن فخری زاده” از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی کشور به دست عناصر ضد انقلاب

بيانيه مدیریت،کارکنان،اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان فارس در محكوميت ترور دانشمند هسته ای شهید “دکتر محسن فخری زاده” از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی کشور به دست عناصر ضد انقلاب

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن ذُكِّرَ بِآيَاتِ رَبِّهِ ثُمَّ أَعْرَضَ عَنْهَا إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنتَقِمُونَ.
(سجده۲۵)

به گزارش ایران ریپورتس ، ترور دانشمند هسته ای شهید “دکتر محسن فخری زاده” از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی کشور، نمادي ديگر از هجمه همه‌جانبه فتنه ها علیه انقلاب اسلامی و نشان دهنده اتحاد آمریکا، اسراییل، اسلام آمریکایی و منافقین بود. ترور دانشمند هسته‌ای متعهد مغضوب منافقین، به قصد ایجاد ناامنی و آشوب برای سد کردن راه توسعه و تعالی نظام اسلامی از یک سو، و ايجاد رخنه در تداوم نهضت علمی مردم ایران و دستيابي به انرژی هسته ای به عنوان نماد پیشرفت علمی انقلاب اسلامي علي‌رغم تحریم‌ها، زورگويي‌ها، آپارتاید هسته ای، ارعاب دانشمندان اين مرزو بوم برای توقف تحقیقات و ایجاد فتنه و دامن زدن به بدبینی داخلی از سوی دیگر انجام شد.
کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فارس ضمن محکوم کردن این جنایت بزرگ و عرض تسلیت و تبریک شهادت مظلومانه این دانشمند نخبه  به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خانواده شهید، مردم شریف ایران و جامعه علمی و دانشگاهی و دانشمندان هسته‌ای كشور و بازماندگان آن شهید بزرگوار اعلام مي‌دارد:
امروز دانشجویان و دانشمندان جوان ایرانی باید با ایستادگی، آگاهی و بصیرت بیشتر با اراده ای قوی تر از گذشته به ادامه راه آنان بپردازند.
دستان پلید و خبیث دشمنان عزت و سربلندی ایران اسلامی بار دیگر فرزندی از فرزندان رشید و دانشمند امت اسلامی را به شهادت رسانید. دشمنان عزت و بیداری این ملت بدانند با به شهادت رساندن فرزندان امام(ره) هرگز نمی توانند سد راه ترقی و پیشرفت ملت ما شوند و خون شهیدانمان عزم و تلاش ما را مضاعف خواهد کرد و این‌گونه ترورها هیچ تأثیری در عزم و اراده‌ی جامعه‌ دانشگاهی در پیشبرد اهداف علمی و توسعه‌ فناوری کشور ندارد و از عزم دانشوران ایران زمین در پیشرفت و بهروزی آن نخواهد کاست.
 بی تردید راهی که ملت ایران برای تثبیت جایگاه ممتاز منطقه ای و قرار گرفتن بر فراز بالای علم و دانش در مقیاس جهانی برگزیده است با تهدید و ترور متوقف نشده، بلکه با شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز شتاب بیشتری یافته و تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد.
 تلاش برای کند کردن روند پرشتاب پیشرفت علمی کشور و جلوگیری از دستیابی به دانش بومی هسته‌ای، ایجاد یاس و ناامنی در سطح جامعه علمی کشور و در میان نخبگان دانشگاهی از جمله اهداف اصلی این گونه اقدامات تروریستی محسوب می‌شود اما باز هم به جهانیان ثابت می شود که ایران اسلامی همچنان بر سر عهد خود با امام خمینی (ره) و امام خامنه‏‌ای (مد ظله‌العالی) ایستاده است.
حرص و ولع دشمنان ما در شهادت تک تک دانشمندان ما، بیانگر این موضوع است که راه پیشرفت و سعادت ما در جهاد علمی توام با مقاومت در مقابل زیاده خواهی هاست. بزرگوارانی از جمله شهید علیمحمدی، شهید شهریاری، شهید رضایی نژاد و شهید احمدی روشن همه مصداقی از این ویژگی بودند.
و اینک شهادت دکتر محسن فخری زاده، گواهی دیگر بر صدق راه انقلاب اسلامی است و این به فضل الهی انگیزه و امید قشر دانشگاهی را برای تلاش بیشتر در عرصه علم و تقوا، افزون خواهد کرد.
امروز که جبهه علمی، جبهه جهاد و پیشروی کشور است؛ اگر دکتر محسن فخری زاده را از ما گرفتند، فخری زاده های دیگر هنوز بیدار و هوشیارند و راه این جهادگر عرصه علمی را با قوت هر چه تمام‌تر در راستای پیشرفت همه جانبه کشور ادامه خواهند داد و از دستگاه‌های مسئول و نهادهای اطلاعاتی، امنیتی می خواهیم که تدبیری ویژه برای محافظت از دانشمندان هسته ای در نظر بگیرند که خون آشامان جهانی نتوانند به اهداف پلید و غیر انسانی خود برسند.  منافقین نيز بدانند که با چنين اقدامات وقيحانه‌اي شجره طیبه انقلاب از حرکت بازنخواهد ایستاد و همانطور كه در اين سالهای عمر پربركت انقلاب شاهد  بوديم هر کدام از این ضربه‌ها ملت را در حمایت از نظام اسلامی و ولایت فقیه استوارتر خواهد كرد. که امام راحل به ما آموخته است که اگر در مقابل دین ما بایستند، در مقابل تمام دنیای آنان خواهيم ايستاد.
بدیهی است مردم، عدالتخواهان و جامعه دانشگاهی منتظر مشاهده نتایج اقدامات مسئولین در مورد این وقایع و مشخصا این جنایت بزرگ و محاکمه و مجازات عاملین و مباشرین و معاونين این فجایع و جنایات است.

حسین افلاکی فرد
مدیر امور پردیس های
دانشگاه فرهنگیان فارس

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود