بستری ۶۳۶ بیمار مشکوک و علامت دار کووید۱۹ در بیمارستان های فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۶۳۶ نفر در بیمارستان های استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس طی شبانه روز گذشته خبر داد از این تعداد، ۶۸ بیمار به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند. 

به گزارش ایران ریپورتس، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: متاسفانه هفت نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به ۹۱۲ نفر رسیده است.

او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۲۷۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۴۸ هزار و ۳۷۸ مورد مثبت شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا تاکنون، ۴۴ هزار و ۹۱۷ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی با اشاره به آمار تجمعی موارد فوت شده در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون و طلب غفران و رحمت الهی برای جانباختگان بیماری کرونا گفت: بیشترین تعداد گزارش شده با ۴۲۳ مورد فوت مربوط به شیراز و در شهرستان های مرودشت ۶۲ مورد، کازرون ۴۵ مورد، لامرد ۲۳ مورد، آباده ۲۱ مورد، داراب ۱۸ مورد، قیروکارزین ۱۶ مورد، کوار ۱۱ مورد، زرین دشت و پاسارگاد هر کدام ۹ مورد، ممسنی ۸ مورد، زرقان، اقلید و خرم بید هر کدام ۶ مورد، فیروزآباد، مهر، استهبان و ارسنجان هر کدام ۵ مورد، سپیدان و سروستان هر کدام ۴ مورد، نی ریز و رستم هر کدام ۳ مورد، کوهچنار و بیضا هر کدام ۲ مورد، فراشبند، خرامه، بوانات و سرچهان هر کدام ۱ مورد فوتی تا امروز گزارش شده و از شهرستان بختگان کماکان هیچ مورد فوتی اعلام نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه از مردم استان خواست همچون گذشته به رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند تا بتوانیم کنترل و نظارت بیشتری بر این بیماری داشته باشیم.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود