بازگشت پذیری آسیب دیدگان اجتماعی ناشی از اعتیاد به زندگی باید به جدیت پیگیری شود

کرمی با اشاره به اینکه بازگشت پذیری آسیب دیدگان اجتماعی ناشی از اعتیاد به زندگی باید به جدیت پیگیری شود، گفت: تلاش همه ما ایجاد شرایط بهتر و بهبودی مددجویان و برگشت به جامعه است.

به گزارش ایران ریپورتس ، سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: تلاش همه ما ایجاد شرایط بهتر و بهبودی مددجویان و برگشت به جامعه می‌باشد.
دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سلیمان کرمی با بیان این مطلب در بازدید از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 شیراز که با همراهی نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله دانشگاه علوم پزشکی، سازمان بهزیستی، سازمان فنی و حرفه‌ای، شهرداری شیراز و نیروی انتظامی انجام گرفت، اظهار داشت: هم مردم و هم مسئولین از ما انتظار شهری عاری از معتاد متجاهر دارند، لذا با این وجود می‌بایست دست در دست هم دهیم تا شهری عاری از معتاد متجاهر داشته باشیم.
سرپرست دبیرخانه شورا ادامه داد: تلاش همه ما ایجاد شرایط بهتر و بهبودی مددجویان و برگشت به جامعه می‌باشد.
کرمی افزود: ارتقاء زیرساخت‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت متخصصان در رابطه با شناسایی، ساماندهی و بازپروری آسیب دیدگان اجتماعی به مواد مخدر از اقدامات ضروری و لازم در این برهه زمانی محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: همچنین ساماندهی و هماهنگی بین دستگاهی در جهت تمرکز و همسو شدن اقدامات در حال انجام می‌تواند با تدابیر ویژه‌ای در ادامه این روند برنامه‌ریزی و اجرا شود.
او در رابطه با بازخورد عملکرد مراکز ماده ۱۶ در جامعه، بیان کرد: ارزیابی میزان بازخورد عملکرد این مراکز در ارائه خدمات به آسیب دیدگان بعد از دوره شش‌ماهه در بازگشت به محیط جامعه و درصدد بازگشت‌پذیری آن‌ها، حتماً باید در دستور کار ویژه کارشناسان مربوط اجتماعی قرار گیرد و دستگاه‌های مربوطه و متولیان امر باید در قبال این خدمات علیرغم سختی کار، پاسخگو باشند که این مهم نیازمند داشتن برنامه‌های هدفمند است.
گفتنی است از ابتدای سال جاری تاکنون 1590 نفر معتاد حاد و پُرخطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت (ستاد مقابله با کرونا) از سطح شهر ساماندهی و هم‌اکنون 902 در مرکز ماده 16 و مراکز تبصره دو ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر به‌صورت رایگان به مدت شش ماه تحت مراقبت، نگهداری و درمان هستند.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود