انسان از خاک بوجود آمده بنابراین درمان همه مشکلاتش راهم باید در خاک پیدا کند

خداوند را شاکرم که لطفی را به من عطا نموده که بتوانم بدون هیج گونه آزمایش ،سونوگرافی و حتی ام آر آی بیماری ها را تشخیص دهم.

به گزارش ایران ریپورتس 98 ، معصومه رضایی متولد 1354 در تهران داری مدرک تحصیلی لیسانس علوم اجتماعی (طب سنتی ، مزاج شناسی ، عنبیه شناسی ، اعمال یداوی ) می باشد. در ادامه گفتگویی با وی داشتیم که میخوانید:

**چه عاملی باعث گرایش شما به سمت و سوی این حرفه شد؟

سالها پیش به علت بیماری که برای من اتفاق افتاد که علايم آن شامل احساس گز گز در ناحیه ای از دست و پا و بی حالی و کوفتگی در بدن و تاری دید که من به این نشانه ها بی توجه بودم که این بی اعتنایی من باعث شد که یک دفعه در سمت چپ ، صورتم فلج شد که این وحشت من باعث شد به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنم و دکتر پس از تشخیص بیماری ام اس برایم آمپول کورتون تجویز کردکه باعث شد صورت من به حالت اول برگردد.

این درمان 4سال طول کشید و من کاملا از زندگی ناامید شده بودم چون میدانستم این بیماری در آخر به ویلچرنشینی ختم میشودتااین که با مطالعه های بیشتر با دکتر خیراندیش آشنا شدم و در کلاسهای این استاد عزیز شرکت کردم که خیلی خوب آسان درمورد درمان این بیماری صحبت می کردند و کلاس های آقای دکتر خیراندیش مرا با اصطلاح سرد مزاجی و گرم مزاجی آشنا کردو این امر باعث شد تا رژیم غذایی و نحوه زندگی خود را تغییر دهم که رفته رفته بهبود را در خود احساس کردم واز همان روز به خودم گفتم “من بیماری ام اس ندارم” و با این بیماری خداحافظی کردم.

بیماری ام اس باعث شد که من به سمت سوی طب سنتی گرایش پیدا کنم و از دکتر خیراندیش علم مزاج شناسی، حجامت و اعمال یداوی را آموختم و علاقه مندی به این علم باعث شد که تجربه های بیشتری کسب کنم و موفق به تشخیص بیماری بدون انجام آزمایش ، ام آر آی وسونگرافی از طریق کف دست هستم .

**استقبال مردم چطور بوده؟

به لطف خدا توانسته ام به بیماران زیادی کمک کنم و خدا را بابت این نعمت شکرگزارم و پزشکان و اساتید زیادی کار من را دیده اند و خواستار آموزش “علم اسکن دست ” به گروه پزشکی و دانشجویان شدند.

اینجا بود که معنی واقعی “ان مع العصریسرا” را فهمیدم.

گفتگو از فریماه فرهمندزاده

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود