اقامه عزای حسینی در ماه محرم به همت یک هزار و 233 باب کانون فرهنگی هنری مساجد استان فارس

حجت الاسلام امیدی گفت: همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان کربلا و یاران باوفای ایشان، محافل عزای حسینی در یک هزار و 233 باب کانون فرهنگی هنری مساجد فارس برگزار می شود.


حجت الاسلام «حسین امیدی» ضمن تشریح برنامه های ویژه ماه محرم در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با همکاری دیگر اصحاب و فعالان مساجد همزمان با فرارسیدن محرم الحرام به برنامه ریزی برگزاری برنامه های ویژه این ایام پرداخته و با سیاهپوش کردن مساجد و نصب پرچم های عزا در خیابان ها و معابر، مقدمات برگزاری محافل عزای حسینی را فراهم کرده اند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس افزود: یک هزار و 233 باب کانون فرهنگی هنری مساجد فارس مراسم عزاداری و سوگواری محرم را با عشق به سالار شهیدان کربلا و به صورت خودجوش برگزار می کنند که هر ساله مورد استقبال عموم ارادتمندان خامس آل عبا(ع) قرار می گیرد.
وی ادامه داد: بنا به گزارش های رسیده، مراسم روضه و نوحه خوانی با سخنرانی واعظان، ائمه جمعه و جماعات با نوای مداحان اهل بیت (ع) از اول محرم برگزار می شود و در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.
این مقام مسئول تاکید کرد: نوجوانان و جوانان عضو کانون های مساجد با همکاری پایگاه های مقاومت بسیج برگزارکننده برنامه هستند و از این راه عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان کربلا به نمایش می گذارند.
وی افزود: برپایی موکب های پذیرایی و ایستگاه های صلواتی از عزاداران حسینی نیز از دیگر برنامه های کانون های مساجد است که با توزیع چای، آب و شربت و همچنین توزیع غذای گرم در پایان مجالس همراه است.
حجت الاسلام امیدی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از جمله مسابقات نقاشی، کتابخوانی، نمایشگاه های عفاف و حجاب، نمایشگاه های روایت کننده واقعه کربلا، حضور در برگزاری تعزیه خوانی و نشست های بصیرتی همراه با پرسش و پاسخ به شبهات نوجوانان از دیگر برنامه های این ایام است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با بیان اینکه محافل عزا در ماه های محرم و صفر در برخی مساجد تداوم دارد، گفت: برخی کانون های مساجد همچنین مسابقه حفظ زیارت عاشورا، حلقه های معرفت با موضوع تبیین اهداف قیام امام حسین(ع)، محافل انس با قرآن با حضور قاریان و حافظان قرآن کریم و ختم صلوات و اهدای ثواب طرح تلاوت نور به پیشگاه شهدای کربلا را نیز در برنامه ها پیش بینی کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های ویژه امر به معروف و نهی از منکر در هفته احیای این فریضتین، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، تکریم پیشکسوتان عزاداری و پیرغلامان حضرت امام حسین(ع)، برگزاری ویژه برنامه جهت کودکان سه الی 6 ساله با موضوعات مختلف از جمله قصه گویی با محتوای کربلا و عاشورا، نقاشی با موضوع سه ساله کربلا حضرت رقیه (س) نیز در ماه های محرم و صفر اجرا خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.