اعضای یهودی کابینه بایدن +اسامی و مسئولیت/ تحرکات انتخاباتی نمایندگان ادوار مجلس/ همکاری مشترک ظریف و تاج زاده برای انتخابات؟!

هرشب در این بخش به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهیم پرداخت.

همکاری مشترک ظریف و تاج زاده برای انتخابات؟!
برخی از کارشناسان با اشاره به گفت‌وگوهای اخیر محمد جواد ظریف درباره دیپلماسی خارجی ایران و نیز اظهارات برخی از عناصر معلوم الحال مانند مصطفی تاج‌زاده، معتقدند که دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان درصدند تا به بهانه برجام، سیاست خارجی را به عنوان محور رقابت‌ انتخاباتی 1400 قرار دهند. در این میان برخی فعالین سیاسی معتقدند که تاج زاده و ظریف به نوعی همکار یک پروژه انتخاباتی شده و همفزایی غیرمستقیم دارند. تاج زاده اظهارات تند در نقد اصول سیاست خارجه جمهوری اسلامی، محور مقاومت و همچنین ایجاد هیاهو سیاسی در موافقت برای رابطه با آمریکا مطرح می‌کند و ظریف نیز با اظهارات دیپلماتیک و غیرمستقیم  مباحث و اعتقادات شخصی خود را درباره سیاست خارجه مطلوب در رسانه ها دنبال می کند. به اعتقاد این فعالین سیاسی انتخابات 1400 یکبار دیگر همه چهره های اعتدالی، اصلاح طلب، غربگرا، تجدیدنظرطلب و… را در یک جبهه نهایتا دوباره گرد هم جمع خواهد کرد.

*اعضای یهودی کابینه بایدن +اسامی و مسئولیت
بر اساس یک ارزیابی صورت گرفته شده، افراد ذیل در کابینه جو بایدن دموکرات از یهودیان صهیونیسم هستند:‌ 1-منشی خزانه داری ۲-دادستان کل 3ـ منشی امنیت سرزمینی ۴مدیر اطلاعات ملی ۵-رئیس ستاد کاخ سفید ۶-وزیر خارجه ۷-معاون وزیر خارجه ۸- مسئول سیاست خارجی ۹-مسئول اداره تکنولوژی 10ـ دبیر آژانس امنیت مرکزی

* تحرکات انتخاباتی نمایندگان ادوار مجلس
اکثریت نمایندگان ادوار مجلس پس از دوران نمایندگی در فعالیت های سیاسی وانتخاباتی از فعالترین اقشار و گروه ها هستند. بخش قابل توجهی از این نمایندگان در حال حاضر برای انتخابات 1400 فعالیت ها و ارتباط گیری های سیاسی خود با کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری را آغاز کرده اند. یکی از گزینه های که در میان نمایندگان ادوار مورد توجه ویژه قرار دارد، علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی است که بیشترین زمان ریاست مجلس را پس از انقلاب در اختیار داشته است. علی لاریجانی تا این لحظه درباره انتخابات ریاست جمهوری موضع علنی بیان نکرده و به نظر می رسد که در حال سنجش شرایط و زمان هست.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود