اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی عمومی می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: احتمالاً اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی را با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی به‌صورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم.

به گزارش ایران ریپورتس ، و بر اساس گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ‌ محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران از احتمال عمومی کردن اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی خبر داد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: به دستور رئیس‌جمهوری با معاونت حقوقی در حال بررسی هستیم تا احتمالاً اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی، به‌صورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم.

وی با توجه به بروز برخی مشکلات در برسی سوابق تحصیلی یکی از نمایندگان مجلس عنوان کرد: برای حل این مشکل بحث این بود که مدارک تحصیلی به ‌صورت الکترونیکی اصالت‌سنجی شود؛ وزارت علوم در این زمینه کارش به پایان رسیده است و از سال ۹۲ به بعد برای همه دانشگاه‌ها در سامانه‌ای که به این منظور تدوین‌شده، مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان را کامل کرده‌اند.

جهرمی افزود: به دستور رییس جمهور ما با معاونت حقوقی این موضوع را چک می‌کنیم و احتمالاً اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی به‌صورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم تا همه بتوانند چک کنند مدرک تحصیلی بنده چیست و در چه سالی فارغ‌التحصیل شده‌ام تا من که مهندس هستم نگویند دکتر و کسی هم بیخود خودش را دکتر معرفی نکند.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود