اجرای هزار پروژه در مناطق محروم استان فارس

شیراز- فرمانده سپاه فجر فارس گفت: بیش از هزار برنامه توسط گروه های جهادی در مناطق محروم شیراز در راستای توزیع عادلانه خدمات و رفع محرومیت اجرایی شده است.

به گزارش ایران ریپورتس ، محرومیت و محرومیت زدایی دو مؤلفه است که گروه‌های جهانی به آنها توجه ویژه ای می‌کنند و در این راستا تلاش کرده‌اند تا با حضور در مناطق محروم نسبت به محرومیت زدایی اقدام کنند.

این در حالی است که یکی از اصلی‌ترین وظایفی که بر عهده گروه‌های جهادی است توانمندسازی افراد در مناطق محروم است و بسیجیان در قالب گروه‌های جهادی با حضور در مناطق محروم شیراز نظیر محله سنگ سیاه و محله سعدی تلاش می‌کنند تا محرومیت‌های موجود در این مناطق کاهش یابد

گروه‌های جهادی در مناطق محروم فارس یک هزار پروژه اجرا می‌کنند

سردار یدالله بوعلی ، ضمن گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: گروه‌های بسیجی جهادی در مناطق مختلف استان فارس و به خصوص شیراز با حضور در مناطق محروم شهری و روستای در راستای مقابله با محرومیت در حال انجام فعالیت‌های جهادی اند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته بیش از یک هزار برنامه توسط گروه‌های جهادی در مناطق محروم اجرایی خواهد شد این در حالی است که محرومیت در کلان شهر شیراز بسیار زیاد است و گروه‌های جهادی باید حضور مؤثری در راستای از بین بردن محرومیت در این مناطق داشته باشند.

سردار بوعلی افزود: قرارگاه شهید اسکندری با هدف محرومیت زدایی ایجاد شده و بر همین اساس نیز فعالیت‌های مختلفی به مردم مناطق محروم ارائه کرده است البته در برنامه ریزی های این قرارگاه ١۵ محله محروم در نظر گرفته شده و فعالیت‌ها در این مناطق اجرایی شده است.

به گفته فرمانده سپاه فجر استان فارس مناطق محروم شیراز نظیر محله سنگ سیاه، محله سعدی، اکبر آباد و…از جمله مناطق محروم کلان شهر شیراز اند که در برنامه‌های جهادی قرارگاه شهید اسکندری آورده شده‌اند.

وی تاکید کرد: یکی از راهکارهای برون رفت از محرومیت توانمند سازی است از این رو گروه‌های جهادی در تلاش هستند در مناطق محروم با ایجاد اشتغال زمینه توانمند سازی افراد در مناطق محروم شهری ایجاد شود.

او ادامه داد: در کنار گروه‌های جهادی و بسیج دستگاه‌های مختلفی در راستای محرومیت زدایی بایستی فعالیت داشته و زمینه کاهش محرومیت نیز فراهم شود.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود