ابتلای بیش از ۴۸ هزار نفر در فارس به کروناویروس

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۴۸ هزار نفر فارس به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش ایران ریپورتس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۲۷۳ هزار ۱۷۰ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۴۸ هزار و ۶۲۷ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه گفت: ۴۵ هزار و ۲۹۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان های استان ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شدند.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه متاسفانه ۶ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، افزود: با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به ۹۱۷ نفر رسیده است.

دکتر همتی با اشاره به بستری ۷۰۶ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۷۲ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا با تجهیزات و امکانات کامل آماده خدمت رسانی به مراجعان است، توصیه کرد: افراد دارای علائم بیماری کووید۱۹، برای معاینه به مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند و از حضور در مراکز درمانی و بیمارستان ها بپرهیزند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ویروس کرونا در کمین سهل انگاری و بی توجهی افراد است، تاکید کرد: برای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مرتب دست ها الزامی است.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود